Září 2013

svatební

24. září 2013 v 16:12 Cardmaking
Kamarád mě požádal o přání k svatbě. Prý mám vždy pěkné a nechá to celé jen na mě. No a aby to neměl zas tak jednoduché, udělala jsem tři....ať si chlapec vybere :-)
To poslední byla moje premiéra s novou šablonou. Nechala jsem si ji nadělit k narozeninám.

Dovolená v Beskydech II.

24. září 2013 v 7:33 Ze života
Naše dovolená nebyla jen návštěva různých měst, ale hlavně příroda. Přidala se k nám super parta lidí a ono to pak jde vše líp a je větší sranda.
Jeden den byl nakupovací a tak jsme zůstali v Rožnově, přo té příležitosti jsme se vydali na Jurkovičovu rozhlednu. Další den byl hodně šlapací, šlo se na výlet na Ondřejník.Poslední den, kdy s náma byli naši přátelé byl dost horký, ale ani to nám nebránilo k tomu abychom jeli společně do Štramberka. Procházka trůbou, nákup Štramberských uší, vyhlídka na širé okolí...no prostě pohodička.No a jak to už bývá občas se vše nepovede. Naše auto prostě tak nějak klapalo, nebilo to ničím moc viditelným, ale nakonec se rozhodlo a jelo se do servisu. Nečekané výdaje, ale oprava proběhla docela rychle a mohlo se večer zajet ještě na Slovensko.
No a když už člověk jednou je tak daleko od domova a přesto kousek od jiné země šupky dupky, jeli jsme do Polska. Byl to záměr chtěli jsme navštívit Osvětim. K tomu nemám asi co dodat, padlo to na mě jen jsme tam přijeli, ale myslím si, že by toto místo měl vidět každý člověk...pokud to ustojí.Dovolená v Beskydech

20. září 2013 v 8:13 SMASH
Hned na úvod musím říct, že jsem se v létě opravdu neflákala, ale tvorba mého letného deníku zabrala víc času než jsem si myslela. Nejsem ten typ co hrr nalepí foto, hrrr dopíše text a jde na další den, či akci. Mám ráda klid, pohodu a zdobení. Vlastně i chlebíčky na oslavu dělám strašně dlouho. Potřebuji mít pocit, že je vše na svém místě, nic nechybí a nebo naopak tam není něco navíc.
U Aktijky jsem si začátkem léta koupila takový lepší deník. Nadchlo mě na něm, že má tvrdé desky, po pěti stránkách je vždy černá kapsa a malý euro obal, rozdělený na půl - přesně velikost pohledu. No a mě bylo jasné, že jej nutně musím mít a bez deníku jsem nehodlala z obchodu odejít. Doma jsem jej hned rozdělala a polovinu stránek vydělala, abych měla prostor na zdobení a taky si z toho udělám druhý.
Přední stranu jsem nazdobila a těšila se na tvoření zápisků z dovči.


Protože do Beskyd již jezdíme několik let, mohla jsem si první stránky udělat v klidu doma.Pak už jen stačilo nabalit si pár drobností sebou, opravdu jen pár.....máme sice auto prostorné, ale v kufru máme našeho domácího mazlíčka a tak jsem odkázána na střešní box, který není bezedný. Vzhledem k tomu, že jsme letos jeli na 13 dní místo 7 tak jsem musela vzít i více jiných věcí. Počasí totiž pod Soláněm je úplně jiné než kdekoliv v republice. Mě je tam zima, převážně máme škaredé počasí, prší, nebo je mlha a podobně. Dokonce jsem jednou zažili i 6. července sníh na Pustevnách.
A tak nehledě na předpověď počasí já balila teplejší oblečení. No a jak sami víte počasí letos v létě bylo opravdu teplé. Musím říct, že takové jsme zažili za těch 9 let co tam jezdíme jen jednou. Docela mě to zaskočilo, neměla jsem sebou krém na opalování, plavky a Kikča si nevzala ani žádné kraťase......prý na co stejně je tam nikdy nevytáhnu :-)

Tak to jsem trochu odbočila......vezla jsem sebou jak jinak razítka od Kety, nějakou tu barvičku, kousky barevných papírů, vlaječky a ozdoby. Dřevěná písmenka, lepidlo, nůžky, centropenku a washi pásku. Většinu věcí jsem dala do malé plastové krabičky od musli tyčinek.
Ještě doma jsem si zjistila, kde všude je DM drogérie abych si mohla vytisknout fotky :-)

Jednu drogérii jsem našla v Ostravě a tak při příležitosti výletu jsem si tam zašla a tiskla a tiskla a pak na chatě v klidu tvořila dál.


Taková perlička na závěr první části:
Jen tak jsi jdeme po parkovišti v Ostravě a hledáme, kde přesně ty Miniuni jsou. V tom vidím jak proti mě jede černé auto, říkám si "proč se na mě tak ženská tak dívá" a najednou to auto prudčeji zastavuje a ona ta žena z něj vystupuje, koukám a jde ke mě a usmívá se. Najednou mi to dochází, v té ženě poznávám Jíťu, která mě jednou přes email oslovila s žádostí na typ kam v Paříži. Viděly jsme se jen přes fotografie, nikdy ne na živo a i přesto jsme se poznaly. Byla to dobrá haluz, protože kdyby si to setkání člověk plánoval, tak to nedopadne.

Poslední Pařížská stránka

18. září 2013 v 8:20 Scrapbooking
Tak léto pomalu končí, teplota v bytě padla na krásných 23 stupňů a člověk zas může vesele tvořit.
Nebo aspoň já to tak cítím. V létě jsem tvořila deník z dovolené, výletů a různých akcí a nebyl pořádně čas sednout si k tvorbě stránky.
Resty v podmínkových akcí na sc.cz rostou jak houby po dešti a tak jsem sedla k pc a koukala, které foto z Paříže ještě chci mít na stránkách ve velkém albu. Vyhrály to fotky tři ze stejného místa, ale s náma ženskýma tak jak jsme to tehdy cítily.
Byla to rychlo procházka královským palácem, ale když jsem tam uviděla ty "čudlíky" věděla jsem předem, že z fotek, které uděláme, bude jednou něco pěkného. A tak honem šup na jeden z nich a fotit a fotit.
Tak a toto je výsledek mé práce:


Vzala jsem si čtvrtku od echo park v tmavém odstínu, chtěla jsem si hrát s gesem a barvama. No nakonec jsem si to prubla na nečisto na černý papír a s výsledkem jsem nebyla moc spokojená. Tak to celé šlo stranou a já začala od začátku.

Vyloupal jsem si nepotřebná písmenka a použila typ z papero amo jak je vlastně zužitkovat. Já jsem je před nalepením jen postříkala barvičkama a nechala uschnout. Nalepila jsem je do oblouku v jedné řadě a koukala na stránku co s tím dál :-)


No neodolala jsem a opět nepoučena svým prvním nezdarem, jsem opět sáhla po barvách a přemýšlela jak stránku projasnit či zvýraznit. Vzala jsem štětec a bílou akrylku a začala dělat cákance, předem jsem věděla, že prostřední foto bude v červeném rámečku a tak šup ještě červenou barvu a hurá do toho.


A protože jsem chtěla touto stránkou splnit nějakou podmínku, sáhla jsem po "katalogovém oušku" a přemýšlela jak dál.
Zaplnila jsem horní rožek:


Přilepila krajní foto s doplňky:


A hrála si až jsem byla max spokojená :-)
Tak co, jak na vás moje stránka působí?