Paříž 2.díl

3. června 2013 v 11:15 |  Paříž 1.5. - 5.5.2013
PAŘÍŽ 2.dílJe pátek 3.5.2013 probouzíme se do druhého dne v Paříži. Snídaně v hotelu je vážně čistě francouzská - sladká. Bagety, med, marmeláda, máslo, koláče a někde v koutku je schované i slané máslo. Káva, čaj a pomerančový džus. Po snídani balíme věci a hurá do autobuse, který nás poveze do Versailles.


Paní Lenka nám líčí barvitě historii zámku i parku a já si v duchu pouštím film "Angelika a král"……jo jo, jako malá holka jsem o tom parku snila a dnes se tam podívám. Jsem natěšená na ty zelené koberce, květiny a fontány. Je 9 hodin ráno v parku je jen pár lidí a my si vychutnáváme tu klidnou atmosféru. Lovíme kešky, baštíme dobroty, fotíme a plkáme.
Čas letí a my pomalu jdeme k autobusu, který nás ve 13hodin odváží do La Defénse. Je to úžasné moderní, nákupní a firemní centrum. Kupujeme sýry a jiné dobroty.


K obědu máme koláče a kávu………………zjišťuji, že tady vůbec nemám hlad, je tu tolik věcí, že člověk ani nemá potřebu trávit čas jídlem, ale těším se na Montmartre, kde si dáme rozpečenou bagetu.

V 16 hodin už jsme u Vítězného oblouku a čeká nás 280 schodů a výhled na celou Paříž. Já jako člověk trpící závratí se toho docela bojím, ale co, když už jsem zde tak přece necouvnu….ne. kupuji lístek pro sebe, Kikči vyjednávám dětskou nulu, aby taky měla co do deníku a hurá pomalu vzhůru.

Musím říct, že to stálo za to. Sice je zde, jak říkají u nás meteorologové, "kouřmo", ale i tak je vidět daleko, předaleko.
Jo a věděli jste, že Vítězný oblouk byl postaven roku 1836 na počest Napoleonova vítězství v bitvě tří císařů? Jestli ne, tak si z toho nic nedělejte, já taky ne. No člověk přeci nemůže vědět vše.

Necháváme autobus odpočívat, kupujeme lístky a hurá do Pařížského metra. Našim cílem je modrá linka číslo 2 a zastávka Pigalle. Jsme na Montmartru, v ulici, která je plná sex shopů a hlavně zde stojí Moulin Rouge. Pokračujeme dále až na samý vrchol, kde je basilika Sacré-Coeur. Je tu nádherně, je podvečer, všude tu jsou lidé mladí, staří. Jen tak tu sedí na schodech či trávě a čekají na západ slunce. Procházíme se uličkama, nakoukneme i na náměstí malířů, kupujeme panniny a kuřetem, pečenou bagetu se šunkou a sýrem a nasáváme atmosféru večerní Paříže.
Kolem půl deséte jsme na cestě na náměstí Trocadero a obdivujeme osvětlenou Eiffelovu věž. Ve 22 hodin začíná světelná šou.
Lehce po půlnoci uleháme do pelíšku a je nám dobře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama