Paříž 1.díl druhá část

24. května 2013 v 7:12 |  Paříž 1.5. - 5.5.2013
Od Panteónu nás kroky vedou do Lucemburské zahrady, je brzo ráno kolem je ticho a klid. V Paříži se lidé hodně věnují běhání a je super je pozorovat. Po noci s trávené v buse jsem čilá a strašně nedočkavá na všechno to nové.
Zahrada nás nadchla, je tu plno tulipánů a jiných okrasných květin. Máme zde hodinu volno a my míříme do MC Donalda na toaletu, hned ve dveřích víme, že to nebude jen tak. Paní velmi neochotně s náma hovoří francouzsky a tak to zkouším na mladého muže svoji začátečnickou angličtinou a hle při nákupu čehokoliv nás pustí na toaletu a tak kupujeme dvě capuccina a i s táckem jdem vykonat potřebu….docela se bavíme.Po prohlídnutí zahrad jdem směr Sorbona, Květinový trh, který je nejstarší v Paříži. Je až udivující jak pomalu tu vše začíná fungovat je 10 hodin ráno a na místní prodejce je velmi brzo ……nedá se zde nic koupit, protože teprve vybalují všechny květiny. Tak moc jsem chtěla sáček levandule, ale nedá se nic dělat. Po prohlédnutí trhu míříme do Notre Damu. Je to úžasná stavba, která mě překvapila svoji velikostí a zdobením.


Od Notre Damu jdeme pomalým krokem k Centre Pompidou, je to moderní budova, plné zajímavých věcí. Od knihovny přes výstavy. Zde máme 2 hodiny pauzu a tak hurá na oběd, kávu, psaní pohledů a lov naší první kešky v Paříži.
Je úžasné sledovat lidi kolem, jak si jen tak sedí na zemi, v trávě nebo na židličkách a jen tak baští koupené dobroty od sushi až po panniny.Královský palác a Louvre vidíme jen zběžně, kdo bude mít zájem vrátí se sem v příštích dnech.


Máme objednanou časovku do parfumérie Fragonard. Původně jsem tam ani nechtěla jít, ale co když už jsem zde tak se taky přidáme. A dobře jsem udělala, prohlídka i povídání bylo úžasné, proběhla i možnost zakoupení pravých francouzských parfémů za super ceny, jen já ji nějak zaspala…no holt se nás hlásilo do party málo a nedaly jsme do kupy set, který se nabízel. O důvod víc jet opět do Paříže.
No a je skoro konec dne bud nás vyzvedává na náměstí Concorde a míříme na hotel. O půl osmé jsme na pokoji, hážeme věci do kouta a hurá do místního supermarketu

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aktijka Aktijka | E-mail | 24. května 2013 v 9:43 | Reagovat

Jééé, tak tam muselo být krásně. Máš super dokumentaci. Snad se taky brzy někam vypravím :)

2 Pettie Pettie | E-mail | Web | 26. května 2013 v 8:23 | Reagovat

Deník je super. Jsu moc ráda, že jsem ho mohla vidět naživo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama