Květen 2013

Paříž 1.díl druhá část

24. května 2013 v 7:12 Paříž 1.5. - 5.5.2013
Od Panteónu nás kroky vedou do Lucemburské zahrady, je brzo ráno kolem je ticho a klid. V Paříži se lidé hodně věnují běhání a je super je pozorovat. Po noci s trávené v buse jsem čilá a strašně nedočkavá na všechno to nové.
Zahrada nás nadchla, je tu plno tulipánů a jiných okrasných květin. Máme zde hodinu volno a my míříme do MC Donalda na toaletu, hned ve dveřích víme, že to nebude jen tak. Paní velmi neochotně s náma hovoří francouzsky a tak to zkouším na mladého muže svoji začátečnickou angličtinou a hle při nákupu čehokoliv nás pustí na toaletu a tak kupujeme dvě capuccina a i s táckem jdem vykonat potřebu….docela se bavíme.Po prohlídnutí zahrad jdem směr Sorbona, Květinový trh, který je nejstarší v Paříži. Je až udivující jak pomalu tu vše začíná fungovat je 10 hodin ráno a na místní prodejce je velmi brzo ……nedá se zde nic koupit, protože teprve vybalují všechny květiny. Tak moc jsem chtěla sáček levandule, ale nedá se nic dělat. Po prohlédnutí trhu míříme do Notre Damu. Je to úžasná stavba, která mě překvapila svoji velikostí a zdobením.


Od Notre Damu jdeme pomalým krokem k Centre Pompidou, je to moderní budova, plné zajímavých věcí. Od knihovny přes výstavy. Zde máme 2 hodiny pauzu a tak hurá na oběd, kávu, psaní pohledů a lov naší první kešky v Paříži.
Je úžasné sledovat lidi kolem, jak si jen tak sedí na zemi, v trávě nebo na židličkách a jen tak baští koupené dobroty od sushi až po panniny.Královský palác a Louvre vidíme jen zběžně, kdo bude mít zájem vrátí se sem v příštích dnech.


Máme objednanou časovku do parfumérie Fragonard. Původně jsem tam ani nechtěla jít, ale co když už jsem zde tak se taky přidáme. A dobře jsem udělala, prohlídka i povídání bylo úžasné, proběhla i možnost zakoupení pravých francouzských parfémů za super ceny, jen já ji nějak zaspala…no holt se nás hlásilo do party málo a nedaly jsme do kupy set, který se nabízel. O důvod víc jet opět do Paříže.
No a je skoro konec dne bud nás vyzvedává na náměstí Concorde a míříme na hotel. O půl osmé jsme na pokoji, hážeme věci do kouta a hurá do místního supermarketu


Paříž 1.díl

10. května 2013 v 7:29 Paříž 1.5. - 5.5.2013

PAŘÍŽ 1.5. - 5.5.2013
1.díl
Moc dlouho jsem o tom přemýšlela až jsem se rozhodla k vánocům sobě a Kristýnce nadělit výlet do Paříže. Kikča tam byla loni se školou a já ji to moc záviděla. Vím, není to od matky pěkné, měla bych to svému dítěti přát. Já ji to přála, ale přála jsem to i sobě. Myslím, že na tom není nic špatného.

Zájezd jsem objednala u cestovky Ko-Tour, která má sídlo v Poličce. Již párkrát jsem s nima byla u moře a vše bylo OK.

Půl roku čekání je za náma a přichází ten vytoužený týden, kdy začínám vše chystat, měnit peníze a zkoumat kam všude se podívám.
V tom samém týdnu dělala Kiki přijimačky na střední školu a tak jsem měla ze všeho docela strach.

No, ale jak to občas bývá vyskytly se nějaké problémy:
  • napřed jsem zjistila (docela pozdě), že Kikči končí pas 14.5. a OP ještě nemá. Tak volám na různá místa a ujišťuji se zda může vycestovat, na ministerstvu zahraničních věcí mě jako hysterickou matku nějaký pán uklidňuje a já si slibuji, že doklady budu hlídat a taková věc se mi už nikdy nesmí stát.
  • poté nám volají z CK jestli jsme schopné se nějak dopravit do Prahy, protože z Brna, kde je nástupní místo, jedeme jen tři (já, Kikča a moje kamarádka Pavlína, která si pobyt zaplatila na poslední chvilku a to jen díky tomu, že akce s delfínama, která se koná v Praze je přesunuta) a tak by pro nás muselo jet auto a povozilo nás po celé republice což by bylo dost zdlouhavé. Manžel, když viděl můj strach se rozhodl udělat si výlet a do Prahy nás doprovodit.
Tak a je 1.5.2013 první májový den, svátek práce a všech zamilovaných. Ve 12 hodin sedáme do auta a míříme k hotelu Grand, odkud odjíždí žlutobus do Prahy.

  • Čas odjezdu 12:30h.
  • Příjezd 15h a přesun na Černý most
  • V 16h sedáme do busu CK KO-Tour a jedeme za dobrodružstvím
  • 18:15 - 18:45 máme pauzu v Rozvadově
  • 22:40 - 23:10 Heilborn
  • 02:15 - 02:45 Verdu
  • Kolem 5h přijíždíme k okraji Paříže a máme hodinu pauzu
  • 6:30 příjezd do centra a děláme okružní jízdu ranní Paříží
Celkem 18 hodin a asi 1350km od domu.
Je 7 hodin a 30 minut, autobus nás vykládá u Pantheónu a mi začínáme naši pěší šou J