Prosinec 2012

1 den do vánoc

23. prosince 2012 v 20:49 30dní do vánoc
Je neděle 23.12.2012 zítra je štědrý den. Stromeček je nastrojený, salát se chladí. Polévka je také hotová. Dárečky jsou pohromadě tak včil už jen můžeme klidně čekat na ježíška.
Byla jsem s rodinkou dnes za babi v nemocnici. Zůstane tam i přes svátky a tak jsem sebou vzala větvičky, ozdoby a udělala ji v pokoji malé vánoce. Vzala jsem sebou jablíčko, cukroví a vánoční pohodu. Babča už pěkně šmatlá s berlama, mám z ní velkou radost. Hlavně jak to vše bere statečně, doufám, že v klidu zvládne i štědrý den.

4 - 3 dny do vánoc

21. prosince 2012 v 22:06 30dní do vánoc
Čas se krátí a do vánoc máme již pár dnů. Těším se na klid, pohodu a na pohádky. Nejraději mám Popelku, Pyšnou princeznu a Mrazíka :-)
Ve čtvrtek se toho moc nedělo, byla jsem povzbudit babičku v nemocnici. Už se snaží chodit o berlích, ale je to pro ni dost náročné.
Večer jsem jeli s manželem na předvánoční srazík. Po cestě se porouchalo auto a vše vypadalo dost beznadějně. Ale ten můj muž umí snad opravit úplně vše a tak hodil auto na hever, koukl pod kolo a závadu odstranil.

Dnes je pátek 21.12.2012, do vánoc máme 3 dny a má nebo měl nastat konec světa. Místo toho jsem si ráno polámala kávovar a byla úplně bez sebe. Už jsem viděla tu částku za opravu či za nový automat.
Káva je pro mě srdeční záležitost.
Místo do obchodu, který byl v plánu brzo ráno vzal manžel nářádí a celý kávovar rozebral. Po hodině musel použít hrubou sílu a nakonec se mlýnek usadil tam kam měl a já měla svoji ranní kávu.
Nálet do obchodu proběhl pomalu za pomoci prášků na uklidnění. Krom chleba je doma vše co je potřeba a ten koupím v neděli. Potom zalezu a do krámu půjdu nejdřív 28.prosince.
Málem bych zapomněla ......byl u nás ježíšek a přinesl nám novou tiskárnu. Kikča už si vytiskla foto svého idola a já si mašinku užiju o vánocích.
Večer jme byli slavit zimní slunovrat. Mám to ráda, pouštíme po řece lodičky, pijeme něco teplého a koštujeme cukroví.
Foto vložím později, jdu chrupkat...konec světa není a tak ju klidně snít. Dobrou noc Usmívající se

5 dní do .....

19. prosince 2012 v 21:46 30dní do vánoc
Je středa 19 prosince do vánoc máma 5 dní a do konce světa den či dva, ale kdo ví co bude zítra.
Dnes mě čekala prohlídka u lékaře. Vše proběhlo dobře a rychle.
Ve městě jsem si snídani, u kávy si četla knížku a pak hurá do obchodů. Koupila pár dárečků, které rozhodně nemůžou chybět pod stromečkem.
K večeru jsem dělala asistentku Kikči při tvorbě přániček a pracovala chvilku na kalednáři.
Taky přemýšlím o koupi tiskárny na fotky. V DMku, kde jsem si je nechávala tisknout hned, se změnily podmínky a typ fotek a už nejsem tak spokojená. Tak uvidím zda bude ježíšek štědrý a přinese nějakou tu mašinku.
A pokud ne, nic se neděje pomalu si na ni našetřím :-)
Přeji si klid a pohodu, to je pro mě to jendůležitější.

Dobrou noc a sladké sny :-)

7 - 6 dní do ....

19. prosince 2012 v 21:30 30dní do vánoc
Je pondělí 17.12.2012 a do vánoc máme jen týden. Doma voní vanilka, čistící prostředky, pomalu se balí dárečky a ve městě je zhon a nervozita. Jenže proč? Vždyť vánoce jsou svátky klidu, tak proč ten předvánoční stres a tlačenice v obchodech. Jsem ráda, že mám již dovolenou a jsou v klidu doma u mého relaxačního tvoření.
Poslala jsem ještě poslední přáníčka a přemýšlím ještě nad nějakou drobností co bych komu koupila.

18.12.2012 úterý, 6 dní do vánoc já upekla poslední rduh cukroví Moka kolačka
 • 330g hl.mouky
 • 250g másla
 • 60g mouč.cukru
 • 3 žloutky
 • 100 g ořechů
 • 1 vanilkový cukr
 • kůra z citrónu
Na krém je potřeba:
 • 150g másla
 • 150g mouč.cukru
 • 1 žloutek
 • 2 lžíce silné kávy
Slepit, polít polevou a přidat kousek oříšku jako ozdobu.
Jsou úžasná a hned pryč :-)

Odpoledne jsem jela za babi do nemocnice. Je po operaci kloubu a doufám, že to bude dobré. Jen asi na vánoce nebude doma, ale možná v nemocnici nebo v Jevíčku. A to mě bolí nejvíc. Bez ní si nedokážu vánoce představit.

14 až 8 dní do .....

17. prosince 2012 v 11:51 30dní do vánoc
Do deníčku píšu pravidelně každý den, ale sem to už nějak nezvládám.

Pondělí 10.11.2012 14 dní do vánoc - dnes mám klidný den
 • kontrola na očním s Kikčou.....oči se nehorší, tak je to fajn
 • poté jdeme na oběd a pak ke kadeřnici
 • nákup dárečků
Úterý 11.12.2012 13 dní do vánoc - šéf je na služebce v Praze a nám je v práci blaze
 • mám školení na spisovou službu. Většinu věcí znám a tak to pro mě není nic nové :-)
 • na fléru proběhla akce...poslat si přání, pohled či dopis s datem 12.12.2012....také se zapojuji a běžím koupit pěkné pohledy Brna
 • v noci s manželem sedáme do auta a jedeme směr Medlánky. Na kopci se koná event 0:12hod. 12.12.2012 na 12 minut. No nejsem já to blázen? Jsem, ale baví mě to. Lidí se sešlo dost cca 100. Je zima, všude sníh a klid. Většina oken je tmavá a lidé kolem spí
No a máme tu magické datum 12.12.2012, 12 dní do vánoc. Kolem půl druhé v noci jsme doma a nechce se nám spát. Manžel si šel dát brzkou snídani a já se učím angličtinu. Naštěstí máme oba volno. Jen to naše dítko musí do školy :-). Po snídani a vyběhání Rodyho jedeme do Tišnova na další srazík, po cestě lovíme kešky. Na poštu jsem hodila všechny pohledy, doporučené zásilky a dopisy.
Odpoledne přijela moje kamarádka, plkáme u kávy a chystáme se na další akci.......hm koukám jak ten den byl plný, ale nějak mi to nepřišlo :-)

13.12.2012 čtvrtek 11 dní do vánoc
 • svátek má Lucie
 • máme vánoční posezení v práci
 • tvoření v art kreativu, ale netvořilo se páč sem tam byla sama
 • no a pak jedna smutná věc...babičku mám v nemocnici...zlomila si krček, je ji 80 let a doufám, že vše bude dobré
14.12.2012 pátek 10 dní do .....

Věděli jste že:
 • historie vánočních koled sahá do přelomu 12. a 13. století, podle legendy je autorem první koledy svatý František z Assisi
 • Slované přijali název "koleda" z latinského slova calendae - označujícího první lednové dny, kdy se slavil slunovrat
 • v Čechách je koledování doloženo již v předhusitských dobách
Dnes jsem měla dostaveníčko s Kikčou ve městě. Byla se školou na výstavě a tak jsem se pak sešly v moji oblíbené restauraci ve Šapíšku. Po obědě jsem nám koupila ještě zákusek a po dlouhé době jsme spolu kecaly jen tak jako dvě kamarádky a ne jako matka a dcera. Bylo to moc fajn. Prošly jsme si vánoční město, koupila jsem punč a pak hurá domů do tepla.
K večeru jsem jela na poštu, páč jsem tam měla doporučenku a já nevyrdžím čekat do pondělí. Přišel Ježíšek a podaroval mi dvě úžasné vánoční razítka od Jitky z Hurá papíru. Já jsem je totiž u ní nějak propásla a bylo mi to moc líto.
Měla jsem takovou radost, že jsem se culila celou cestu domů a hned se vrhla na tvoření

15.12.2012 sobota, 9 dní do vánoc.......celou republiku zavalila ledovka :-) no Brnu se úspěšně vyhla a já mohla klidně po obědě jet k Jitce do Hurá papíru na razítkovací párty . Bylo to wow....myslím, že podle fotek to poznáte. Po rozbalení balíku a prohlídnutí všech razítek se nás pár rozhodlo, že je prubnem a vytvoříme nějaké přání


Po tvoření jsem jela za rodinkou do města na Zelný trh, kde se konal vánoční event. Lidí přišlo víc než dost. Kdo to tam zná tak ví, že "zelňák" je o vánocích plný stánečků a uprostřed za stánečky je kašna. Tam jsme se sešli, bylo to jako v Herrym Poterrovi, který jede do Bradavic a stojí na nástupišti 9 a ¾, prostě jiný svět :-)


My a náš jiný svět :-)


Kogiho výcepní pomucka :), na přání každý dostal dávku meruňky


II. adventní neděle 15 dní do ....

11. prosince 2012 v 23:12 30dní do vánoc
Tak jako loni i letosnemohla o adventu chybět procházka vánoční Vídní.
Lístky na bus byly koupené již před měsícem a nám tak čas pěkně utíkal. Nevím jak vám, ale já když se na něco těším, mám pocit, že dny rychleji letí. Jelo nás 10 a tak jsme nasávali vánoční atmosféru s humorem, ale i se strachem. Rozhodli jsme se, že pojedeme k radnici metrem. Kristýnka nemá ráda jezdící schody a tak chtěla jít po normálních a co se nestalo, schody vedly jinam než chtěla a tak trochu zabloudila. Naštěstí zůstala stát na místě, kamarádka vyjela zpět nahoru, manžel to celé oběhl a já hlídala dole. Po chvilce se všichni vrátili a já si oddychla a zamáčkla slzu.
Po prvním punči bylo vše zapomenuto
16 dní do .....

11. prosince 2012 v 22:53 30dní do vánoc
16 dní do vánoc......sobota 8.12.2012 já a Kiki jsme se chystaly k Jitce do Hurá papíru na scrap srazík. Tvoření bylo volné, udělala jsem si nějaké výseky, otisky razítek a začla tvořit foto album. Kikča si natiskla postavičky panenek a vybarvila je copic fixama. Asi už vím co bude chtít od Ježíška Překvapený. Jitka objednala pizzu a jak jsme ji zbaštily vydaly jsme se k prababičce. Po návštěvě následovala geocachingová akce - pyžamový event.....už podle názvu je vám jasné o co šlo :-)
Event se konal na České v Brně v 15hodin pod hodinama
Po focení hurá na punč :-)

Jo a kdyby někdo hledal moji cácorku, tak ta se raději k rodičům moc nehlásila, ale fotečky mi udělala pěkné

17 dní do .......

7. prosince 2012 v 8:56 30dní do vánoc
Pustíme se do pečení, resp. si napřed písnem receptík...těch není nikdy dost. Uvidím při dnešním programu zda zvládnu obě těsta zparcovat :-)
Ale co, práce není zajíc, nemá nohy, neuteče :-)

Vanilkové rohlíčky:
 • 240g hl.mouky
 • 2 žloutky
 • 60g cukru
 • 180g tuku - másla
 • 120g ořechu
 • citrónová kůra

Linecké:
 • 70g mouč.cukru
 • 140g tuku
 • 210g hl.mouky
 • 2 žloutky
 • špetka prdopeče
 • citrónová kůra

Tak včil s chutí do toho a půl je hotovo :-)

Tak hlásím, že jsem vše zvládla upáct, jen ty rohlíčky mě potrápily. Asi mám špatný recept, páč se to při válení drolilo. Manžel koupil od Tescomy tu super formičku na rohlíčky a po půl hodině letěla do koputa. Já pak vzala vykrajovátko a šlo to pěkně od ruky. Jo, zapoměla jsem napsat, že rohlíčky nešoulám, já je vykrajuji. Ale peču je již několi let a vždy se to nějak zvládlo.
Odpoledne jsme celá rodinka jeli ještě jednou na ISŠP na Šmahovu ul. v Brně. Kiki chtěla vydět vše v akci a tak se ji to i povedlo. Grafici, knihařky i tiskaři jeli naplno a bylo se na co dívat. Byla vidět pohoda a klid. Myslím, že to bude ta správná volba pro tu moji cácorku.

20 až 18 dní do .....

6. prosince 2012 v 12:36 30dní do vánoc
Pondělí střídá úterý, den noc a čas nám krásně letí do vánočních svátků. Za okny padá huhulajda, pomalu to už připomíná zimu. Vždy když přijdu domů z procházky či práce, mám nos a líčka červená.
V úterý jsem šla s kamarádkou do kina na Rozbřesk 2.díl. Je to odpočinkový film, který mám v knižní podobě již přečtený a docela se mi líbí. Nejsem ulítlá na pubertální filmy, ale ani nemám vyhraněný žánr. Když mě nějaký film či kniha zaujmou tak se na to ráda podívám či si to přečtu. Šanci dávám každé knize, ale někdy to nejde a jdu ji vrátit do knihovny :-).

Ve středu proběhl nálet na obchod, kde jsem já i Kikča měla vyhlídlý dárek. Poté jsem šupajdila domů, to město je plné uspěchaných a protivných lidí. Jsme ráda, že většinu dárečků mám již koupených a nemusím se hnát za tím či oným.
Taky byl Mikuláš, naštěstí si mě žádný čert neodnesl a já v práci příjemně podarovala svoje spolupracovníky. Použila jsem nápad Gabrety a vyrobila krabičky, do kterých jsem dala malé, sladké překvapení


Důležitou postavou v mé práci je fax a tak jsem jej nemohla nevyfotit :-)

No a dnes tu máme čtvrtek 18 dní do vánoc...........mám volno, peču perníčky, dělám přání pro jednu malou cácorku.....pokud by bylo možné chtěla by její máma motiv Zvonilky......budu se muset na tu pohádku podívat, abych byla v obraze co včil letí u malých dětí :-)
Tož přání je hotové zde je konečný produkt


A ještě jsem zapoměla napsat, že mám v lednici již těsto na vanilkové rohlíčky a linecké :-)

21 dní do......

3. prosince 2012 v 20:19 30dní do vánoc
Krátí se to, krátí...do vánoc máme již 21 dní. Manžel dnes koupil stromeček, kus ryby na polívku, dárečky se pomalu rýsují, něco už je doma, neco koupím zítra. Za okny spadla i nějaká ta vločka, no co víc si přát. Snad jen více času a hlavně klid v práci, ale ten nastane až budu mít volno. Teším se, těším :-).
Kristýnka má svoje dárečky již zabalené. Je to moje holka šikovná.

22 dni do ....

2. prosince 2012 v 12:56 30dní do vánoc
Jako každou neděli i dnes se chvilku učím do angličtiny. Připadá mi to stále více složitěšjí, ale třeba se to časem zlepší. K obědu jsou křupavé řízky z trouby, brambory a zelenina. Po obědě Rob udělal těsto na perníčky............
 • 330 g hl. mouky
 • 150g mouč. cukru
 • 120g tuku
 • 2 lžíce medu
 • 1 lžička sody
 • perníkové koření
 • a 1 vejce, které jsem si zapoměla do receptu napsat, ale nakonec jsme na to přišli a dali do "těsta" Mrkající
Tak je vše zachráněné a já v týdnu perníčky upeču.
Odpoledne jedeme do města, natáhnout trochu té vánoční nálady, dát si punč a pak v 17 hodin máme Event - sraz kačerů.
Hlásím návrat domů......bylo to fajn, Kikča si koupila pěknou kabelku, kterou tedy dostane až od Ježíška. S manželem jsem si dala půnč, koupila jsem nám na mls skořicový trdelník a pak jsme šli na event do sklepního podzemí. Tyto akce, kde se schází kačeři mám moc ráda. Člověk si pokecá, nasměje a je úplně jedno jestli je právník či uklizečka. Kačeři jsou si všichni rovni. Bylo tam teplo a příjemná atmosféra no i vínko bylo dobré Usmívající se.
Mám jednu fotečku se svoji cácorkou, já se zas smála od ucha k uchu. Kvalita není nic moc, večerní focení musíme ještě vylepšit :-)


Já , Kikča, vánoční strom a cosi co se mi vůbec nelíbí Nerozhodný

Dobrou noc všem.

23 dnů do ......

1. prosince 2012 v 21:00 30dní do vánoc
Skoro každou sobotu jezdíme ven, nejlépe do lesa. Já to mám moc ráda, pes se vyběhá a chlap je taky spokojený. Kiki je nachlazená a chtěla zůstat doma. Chvilku se učila, lenouškovala a udělala jedno vánoční přání pro kamarádku do Švýcarska.
Při našem výletě jsme našli 8 keší a spoustu zajimavých míst, např. nejmenší hřbitov v ČR, je to na Vysočině, má 100m2 a je tam 7 hrobů.
Zastavili jsme se i u dvou studánek, místy byla znát již zima. Tráva byla zmrzlá a příjemně pod nohama křupala.
Doma manžel udělal s Kikčou bramboráky, já svařák a včil půjdu asi chvilku tvořit.
Pěkný večer všem :-)
P.S. V foťáku jsem našla stránku, která vznikla pár dní po koncertě Tomáše Klusev Brně, kde jsem byla s Kiki.