Listopad 2012

24 dnů do ....

30. listopadu 2012 v 20:32 30dní do vánoc
Pátek je pro někoho poslední pracovní den v týdnu, pro mě dnes den volna. Udělala jsem adventní věnec na stůl i na dveře a pak takový jehlan do předsíně. Korpus věnce je ze zlatých stránek, který jsem udělala kdysi dávno a vždy jej jen obnovím.


Udělala jsem si svoji stránku, myšleno takovou, kde jsem já jako miminko. Takových fotek moc nemám, páč si je nechal táta, když se rodiče rozvedli.


Taky jsem udělala pár krabiček na drobnosti k Mikuláši a na poště si vyzvedla swap - vánoční ozdoby od Helen Cards. Obálka byla plná dárečků a já hned nějaké použila na tvoření.

Přáníčování

30. listopadu 2012 v 9:25 Cardmaking
Trochu jsem si zapřáníčkovala, moje večerní tvoření a pokus o ranní focení Nerozhodný. Myslím, že slušné fotky udělám zas až na jaře. Když jsem v práci je krásně jasno, sluníčko, jen přijedu domů, je "deka" všude kolem a světlo jen umělé.......
Mám doma již velké vločky od Gabrety, tak jak něco vyplodím, nafotím a vložím :-)

25 dní do .....

30. listopadu 2012 v 9:14 30dní do vánoc
Je čtvrtek do vánoc máme ještě 25 dní a skoro v každém městě už jsou přípravy na advent u konce, někde už strom svítí, jinde se čeká na 1.12..
V práci to, ale dnes vůbec nevypadalo pohodově, předvánočně. Taky se vám někdy stává, že vás šéf totálně vysaje a vy nemáte energii vůbec na nic? Mě dnes ano, těšila jsem se na večerní tvoření na Husove, ale asi jsem měla raději jít domů. Nebyl ten správný den, měly jsme zdobit kalendáře, ale ty nepřišly a tak byla v plánu volná tvorba.
Na tvoření chodím rovnou z práce a tak jsem byla ráda, že mám sebou šablonu na Gabretinu krabičku a pár fotek na stránky. Po cestě jsem si trochu zvedla náladu Turbo punčem a hned byl svět veselejší Usmívající se. Na Zelném trhu v Brně už jsou vánoce v plném proudu a tak jsem si večer prošla město plné světel, hudby a vůní všeho možného.
Doma jsem usoudila, že žádný šéf ani práce nestojí za to abych byla načučená a protivná na rodinku...oni přeci nemůžou za to, kdo vládne v moji laboratoři. Těším se na pátek.......mám volno a udělám si vánoční výzdobu....v neděli je přece advent.

26 dní do .....

28. listopadu 2012 v 19:50 30dní do vánoc
Tak půlka týdne je za náma a do vánoc už máme jen 26 dní - dnů
Z francouzských záložek mi moc nezůstalo, nesla jsem je ukázat jedné paní a ona si jich hned pár koupila, k tomu nějaké přáníčko a visačky na dárečky....hned jsem měla lepší den, vždy se cítím dobře, když se moje práce líbí.
Odpoledne jsem měla svoji chvilku, byla jsem první doma a tak po každodenních povinostech jsem si sedla s knížkou a kávou a užívala klid a pohodu. Udělala jsem další záložky, mám rozpracované krabičky ala Gabreta, zaběhla jsem na poštu a dala do kupy Swarovski komponenty. Jo a taky jsem se dozvěděla, že kladné a záporné ionty přenášejí elektrický náboj v kapalině :-).....dcera su učila a já ji ráda poslouchám, když si to čte nahlas...což zas není tak často Mrkající

Zítra jdu na scrap srazík na Husovu v Brně ............se těším.
Dobrou noc Líbající

27 dní do......

27. listopadu 2012 v 19:52 30dní do vánoc
Když vidím to číslo říkám si, že to co chci zvládnout asi nezvládnu.....ten čas strašně rychle letí.
Dnes mám za sebou kurz angličtiny, kde se já i lektor náramě bavíme. Jsou slova, která nepoužívám páč je neumím vyslovit a on mě tím schválně trápí ( hlavně ta kde je .....th....). Prostě neumím prskat a šlapat si na jazyk.
Měla jsem jít do kina, ale asi na to nebyl ten správný čas.......sešlo z toho...nevadí půjdu příští týden :-) mám se na co těšit.
Dodělala jsem 30 visaček na dárečky, vyprala jednu pračku a napsala malý seznam cukroví.
  • perníčky
  • vanilkové rohlíčky
  • marokánky
  • linecké
  • moka kolečka
Víc nemá cenu, páč jiné druhy se u nás moc nejí :-)

Večer jsem ještě udělala 14 francouzských záložek pro kamarádku na jarmark.

28 dní do......

26. listopadu 2012 v 20:46 30dní do vánoc
Dnes to byl docela náročný den, dopo volala učitelka ze školy ať si přijedu pro Kikču, je ji špatně a zvrací. Sice jsem chtěla dnes tvořit, ale ne za každou cenu Mrkající. Tož v práci vše rychle dodělat, říct to nadřízenému a hurá do školy. Po cestě nakoupit, pak uložit dítko do pelíšu, vzít pesana na procházku a poté v tichosti tvořit. Najednou se ozval zvonek, Kiki spí tvrdě a tak jsem klidná, že ji nic nevzbudí, za dvěřmi stojí pošťačka a přinesla mi doporučenku. Ptám se ji jestli je to vše,odpověd zní - je. Si řákám no jo Česká pošta nic nedodá jak má. Po chvilce mi to nedalo a šupala jsem dolů do schránky a ona tam na mě čekala ještě jedna obálka ......moje malé vánoce, Popelce přinesl holoubek dáreček v podobě úžasných, velkých, sněhových vloček od dobré víly Gabrety. Těším se až je použiju.
No a abych ukázala, že jsem ženská a to velice nerozhodná, tak dlouho...od soboty...přemýšlím o šuplátkové skříňce na scrapbook, až to ten můj muž nevydržel a vzal mě navečer opět do Ikei a já si udělala druhé malé vánoce, koupila jsem si moje vytoužené šuplátka.......si tu píšu a on montuje abych si to mohla ještě dnes zaplnit, je tak strašně hodný i po 15-ti letech manželství jsem stále zamilovaná, ale pst Mlčící
No a proto, že má co jsem chtěla udělala jsem ústupek a nepojedu v pátek do Prahy. Myslím, že tak je to správné, nemusím mít vše a Praha je a bude. Scrap věci jsou a budou i příště.
Pěkný večer a dobrou noc všem Mrkající

29 dní do......

25. listopadu 2012 v 18:15 30dní do vánoc


Ráno se mě manžel ptal jesti se náhodou nepíše 30 dnů místo dní.......a já odpovídám nevím...píšu tak jak mi to je příjemné, ale asi to není spisovné. Neřeším to, užívám si nedělní ráno, chvilku klidu při kávě a těším se na odpoledne.
Jdeme do lesla umístit naši opravenou krabičku, mám sebou jablíčka pro zvířátka a zrní do krmítka. Potom míříme do Kohoutek na event - sraz stejných bláznů jako jsme my, Rob si dává nealko pivo, já dvojku vína a pozoruji hru kolem mě, ti co si troufli hrají kulečník...... panuje zde pohoda a dobrá nálada.

30 dní do vánoc

24. listopadu 2012 v 22:13 30dní do vánoc
Dnes večer jsem opět jen tak pro radost brozdala chvilku na netu, moje kroky mě stějně vedou na oblíbené místa a tak jsem se na chvilku před spaním zastavila i u Gabrety. Opět na mě čekala novinka, Hanka je prostě úžasná osaba, kterou vlastně vůbec neznám a doufám, že ji jednou poznám Usmívající se je to taková moje modla, můj idol ve scrapbooku.
Vytvořila si deník " 30 dní do vánoc" a já si řekla "proč vlastně ne", je lákavé zaznamenávat co člověk všechno dělá v době vánoční. A tak místo s čajíkem k TV a sedovat Zlatého slavíka, hurá ke stolu a udělat si svůj zápisníček. No ono na toho slavíka taky došlo páč Tomáše K. si nemůžu nechat ujít. Nebudu Vám lhát, je to tajemství, ale ujíždí na něm moje dcera Kristýna a vlastně i já.

Tak a jaký byl dnešní den 24-tý listopad roku 2012........trochu náročný......dopoledne Den otevřených dveří na ISŠP, kam by se Kikča chtěla dostat. Poté odlovené nějaké ty krabky, hurá do davového šílenství v Ikea, kde jsem si koupila jen papírové krabice, plastové boxy a drobnosti, okoukla šuplátkový stolek, který bych chtěla a rychle pryč. Můj miláček by chtěla od ježíška nové rádio do auta tak můžu říct........úkol splněn a jeden dárek ze seznamu odškrknut. Jedna zastávka v OBI, kde jsme koupili ptačí budku na naši krabičku, doma proběhla montáž a lakování. Je tam i místo na zrní pro ptáčky, tak jsem spokojená. Káva, úklid scrapbookových věcí a klidný večer u tvoření.
Uf, když se na to tak dívám, obdivuji svého muže, že to vše ustál.

Dobrou noc všem :-)

Tomáš Klus - Brno

9. listopadu 2012 v 19:39 Ze života
Když jsem zjistila, že bude v Brně koncertovat Tomáš Klus, věděla jsem, že dcera neodolá. Manžel byl tak hodný, že v den, kdy byly lístky v předprodeji seděl v práci u pc a pár minut po 9-té hodině mi volal, že lístky koupil. Ten měsíc čekání byl nekonečný. Včera nestal ten vytoužený den a já s Kiki jela do Kr.Pole na Semál. Chvilka čekání venku a pak hurá do sálu. Stály jsme 3metry od pódia, pohled na kluky byl skvělý a já i Kikča byly nadšené. Tom prošel i davem lidí a moje dcera měla tu čest si jej naživo osahat Překvapený. Atmosféra byla úžasná, chvilka, kdy zpíval celý sál stála za to. Tom i Jirka byli nadšení a možná i trochu překvapeni.Po dvou hodinách úžasného výkonu byl konec a já s dcerou šla rovnou za nosem k místu, kde by asi mohl Tom a jeho kapela dávat podpisy. Po hodině a půl jsme přišly na řadu, dav byl vážně šílený, boky mám ještě včil bolavé, záda necítm, ale ten výraz v Tomově tváři, když jsem mu řekla " kudla spudla Tome, to je něco" stál za to, pak jsem mu šupla na stůl vše co chtěla dcera podepsat a hlásím " prosila bych s věnováním" pak si Kiki sedla k němu na stůl a má vytouženou fotku do nového scrap albíčka či deníčku.
Ve 23.30 jsme byly doma a plné dojmů šly spát, doufám, že se Kristýnce zdál úžasný sen o .............