Co to je Cardmaking

2. července 2012 v 6:46 |  Cardmaking

Cardmaking je nová výtvarná dovednost pro vytváření originálních přání a pohlednic. U nás cardmaking zatím není tak známý, ale ve světě se těší ještě větší popularitě než scrapbook.

Mnoho lidí, kteří měli jako své hobby např. scrabooking, začali tyto dovednosti používat právě na tvorbu ručně dělaných přání a pohlednic. A tak se cardmaking časem stal oblíbeným koníčkem například ve Velké Británii či v USA.
A právě například v Anglii se ručně dělaná přání stala natolik oblíbenou záležitostí, že v obchodech začala zabírat stále více místa. Vzhledem k tomu, že ruční výroba jednoho přání či pohlednice je velmi náročná, obchodníci v tom viděli velkou příležitost, jak ještě navýšit marži a znásobit tak svůj zisk. Lidé totiž k věcem "handmade" v poslední době velmi tíhnou. A přestože žijeme v době internetových pohlednic a sms přání, za minulý rok se jen v USA poslalo přes 7 miliard pohlednic a přáníček.

Existuje mnoho cest, jak využít dovednost jako je cardmaking. Můžete jezdit po výtvarných trzích a akcích, kde se stále častěji objevují batikovaná trička, keramika z vlastní dílny, ručně dělané šperky apod. Přání můžete dělat také jen pro radost sobě a svým blízkým. Můžete je začít prodávat i na internetu (např. na aukčních webech - aukro.cz nebo na webech pro kutily - fler.cz), případně si můžete udělat svůj vlastní internetový eshop.
V neposlední řadě se ale můžete zaměřit třeba jen na svatby. Ručně dělaná svatební oznámení jsou dnes velmi ceněná a to zřejmě proto, že vyžadují vážně precizně a profesionálně odvedenou práci.
Cardmaking je dovednost, kde se snoubí všemožné techniky. Decoupage, 3D efekt vrstvení a vyřezávání, scrapbooking, embossing, stamping (neboli razítkování) a další.
Cardmaking = kreativita, fantazie, nápaditost, originalita, pečlivost, trpělivost, preciznost a smysl pro detail
Převzato zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama