Červenec 2012

Příprava

31. července 2012 v 20:37 30 days of lists
V květnu u Petti na blogu proběhla akce 30 days of lists. Já jsem to nějak nezvládla, nebo jsem se toho možná i bála. Pak jsem si prošla pár blogů a rozhodla se, že to vlastně je super věc a časem se nad tím "seznam seznamů" zasměji.
A tak jsem se rozhodla, že když dovolená stojí za prd páč mám dceru opět s horečkou (už po třetí od začátku léta) a musela jsem zrušit vše co bylo naplánované, se do toho pustím. Deník je nachystaný, seznam taky a zítra je 1.8.. Doufám, že včil to vše půjde jak po másle.


Přání

29. července 2012 v 21:00 Cardmaking
Léto.....období, která mám asi tak nejvíce ráda. Letos jsem se opravdu moc těšila na dovolenou. Ale ono se těšit asi nestačí. Od samého začátku se něco kazí.
V sobotu jsme měli jet na Vysočinu...na chatu, kde jsem trávila dětství, moc jsem se těšila, cestovatelský deník přichystán na nové zážitky, ale ono ouha......v pátek dcera ulehá opět s vysokou horečkou a antibiotikama. ( Stejná situace se již 2x opakovala: poprvé tábor - vysoké horečky a dojezd domů, pak před 14 dny v Beskydech - během chvilky vysoké horečky a nic víc, jen ty ant. nebrala).
Chata odvolaná a tak jsem si trochu zatvořila.........

Tak co na to říkáte?

ATC - domečky hromadné

24. července 2012 v 20:44 ATC
Na Fléru jsem se v klubu ATC - artist trading cards zapojila do hromadné akce Domky, domečky. Byla to moje první tvorba takového ražení, zvolila jsem razítko od Lucy65 a vrhla se do toho, razítkovala jsem, embosovala a hrála si :-) ...........

tak dopadlo moje tvoření a tak tvoření celého týmu (1 skupina - 13kartiček + 1)


tady máte možnost se podívat na celý blog

ATC - visačky

24. července 2012 v 20:36 ATC
Tak jsem konečně dokončila visačky pro flérovský swap, sice jak říká manžel nebudou k pověšení, ale doufám, že budoucí majitelky potěší Usmívající se. Jsou to moje druhé pokusy o ATC tvorbu, ale hrozně mě ta práce bavila a byla jsem sama ze sebou spokojená. Což je ve výsledku snad to nejlepší. Mám ráda práci, která mě těší. Tož se pokochejte moji tvorbou a těším se na názor ať je jaký koliv.........................

TISSUE PAPER

8. července 2012 v 18:56 Jak na věc
Jen tak si brouzdám po netu a narazím na úžasný návod na zajimavý papír, sonduji doma, kdy že asi tak pojedem do Kauflandu, nutně totiž potřebuji jednu věc.......svačinový papír........manža se směje a sedáme do auta,. Hurá, jsem natěšená jak malé dítě.
Proběhnu obchodem a míříme domů, teda semo, že jsem udělala nákup i jiných potřebných věcí, které doma rodina uvítá :-). Papír je nezasytí.
Vše je uklizeno a já se pouštím do alchymie (tož jsem chemik tak se nemůžu ničeho bát). Dcera nakukuje přes rameno, co že to zas dělám a ono to vypadá docela dobře.
Sama jsem z toho nadšená a nemůžu se dočkat až papír použiju na nějaký projekt.
Zde je malý návod co a jak jsem dělala...............................


Svačinový papír, Distress Inkousty, větší razítka, voděodolné barvy a voda v rozprašovač


Papír poťupkám inkoustem......................


Navlhčím vodou


Usuším, použila jsem fén, nechtělo se mi čekat :-)


Orazítkuji čím se mi to zrovna hodí, nejlepší je větší motiv


Podlepím oboustrannou páskou


Nařešu na tenké pásky a můžu použít na co zrovna chci


Já je použila na další Smash deník, myslím, že jako přední strana je to super. Ještě jsem to zkusila na záložku, ale foto vložím až později :-)

Rody

3. července 2012 v 20:22 Ze života
Ahojky,
jsem maďarský ohař a jmenuji se Rody.
Narodil jsem se 1.8.2007 u Kyjova a do nové smečky do Brna jsem se dostal na státní svátek 28.9.2007. :-)
Celou cestu jsem prospal na klíně nového pánečka. Doma mě přivítali ostatní členové smečky - panička Gábi a cvrček Kristýnka.
Kristýnka pro mě měla v zásobě spoustu hraček a tak jsem první den zvládl na jedničku.
V noci mě přepadl stesk po mámě a sourozencích, ale páneček byl tak hodný, že se mě ujal a strávil celou noc u pelíšku ....to už pak bylo lepší. Na druhý den jsem putoval i s pelechem do ložnice k posteli a tam spokojeně chrupkám dodnes :-)
Kristýnka říká: "Rody je super pejsek a mám jej moc ráda. Jsem šťastná, že je součástí naší rodiny.
S Rodym je velká švanda, když se přetahujeme, tak začne vrčet. Když přijdu ze školy, tak jak otevřu dveře od kuchyně, hned mě vítá - vrtí ocáskem a má sklopená ouška....... my tomu říkáme, že vypadá jako vosička, je to srandovní. Když jdem ven a čůrá, tak má taky vosičky."

Foto září 2007A foto ze součastnosti..............


stránky

3. července 2012 v 20:17 Scrapbooking
Tak jsem si po dlouhé době zas pohrál s fotkama a vykoukly na mě nějaké resty, tož jsem se rozhodla, že se o ně s váma podělím, jsou to stránky pro liftování na fléru. Jsou to moje prvotiny, ale jsem z nich nadšená........

První je jarní a jsou to moji miláčkové dcera Kristýnka a maďarský ohař Rody - moje druhé dítě :-)


Druhá je pokus o zachycení vzpomínky u Eiffelove věže, Kristýnka červen 2012


Věřím, že na Paříž jen tak nezapomene :-)

Přání + záložky

2. července 2012 v 8:22 Cardmaking
Někdy mám den, kdy už přesně vím co budu tvořit, papír je můj relax a ráda u něj odpočívám. Když se mi pak vše daří je to o to krásnější.
Někdy, dělám věc jen tak pro sebe.................

a někdy na přání pro někoho jiného.......
A nebo tvořím za účelem flér akce...........

předloha pro přání


a moje přání..............


Tichá pošta aneb lift podle předlohy

2. července 2012 v 7:04 Cardmaking
Každý určitě zná tichou poštu, jako děti jsme ji hrály mnohokrát. Už jen to napětí, kdy ze slova "babička" je například "kočička" bylo úžasné. Sama jsem tuto hru hrála ráda a s chutí.
Když jsem pak pozorovala dceru jak při konečném slově, který vzniklo propuká v nazadržitelný smích, připomělo mi to moje dětství.
A lift přání ja tak trochu tomu podobný.
Jen první v řadě zná pravou podobu přání a sám se ji snaží jak nejlépe poslat dál.

Na začátku června roku 2012 byl návrh v klubu "Budu si Vás hýčkat:-), aneb U KoMi" na další lift přání, já jako zajíc jsem se tentokrát ujala vedení a tento lift s radostí začla. Zvolila jse lehčí variantu přání a netrpělivě čekala jak se s tím holky poperou. Já sama jsem z toho nadšená a vy můžete posoudit jak nám to všem pěkně šlo.
Přáníčka jsou tvořena s láskou a pečlivostí.
Toto je moje přání, které putovalo k první v řadě............


..................

tvořila MS Design


Danas


Helen Cards


Katie_25


Screbla


No8


Tak jsem zvědavá na Vaše komentáře a doufám, že se Vám naše tvoření líbí Mrkající

Co to je Cardmaking

2. července 2012 v 6:46 Cardmaking

Cardmaking je nová výtvarná dovednost pro vytváření originálních přání a pohlednic. U nás cardmaking zatím není tak známý, ale ve světě se těší ještě větší popularitě než scrapbook.

Mnoho lidí, kteří měli jako své hobby např. scrabooking, začali tyto dovednosti používat právě na tvorbu ručně dělaných přání a pohlednic. A tak se cardmaking časem stal oblíbeným koníčkem například ve Velké Británii či v USA.
A právě například v Anglii se ručně dělaná přání stala natolik oblíbenou záležitostí, že v obchodech začala zabírat stále více místa. Vzhledem k tomu, že ruční výroba jednoho přání či pohlednice je velmi náročná, obchodníci v tom viděli velkou příležitost, jak ještě navýšit marži a znásobit tak svůj zisk. Lidé totiž k věcem "handmade" v poslední době velmi tíhnou. A přestože žijeme v době internetových pohlednic a sms přání, za minulý rok se jen v USA poslalo přes 7 miliard pohlednic a přáníček.

Existuje mnoho cest, jak využít dovednost jako je cardmaking. Můžete jezdit po výtvarných trzích a akcích, kde se stále častěji objevují batikovaná trička, keramika z vlastní dílny, ručně dělané šperky apod. Přání můžete dělat také jen pro radost sobě a svým blízkým. Můžete je začít prodávat i na internetu (např. na aukčních webech - aukro.cz nebo na webech pro kutily - fler.cz), případně si můžete udělat svůj vlastní internetový eshop.
V neposlední řadě se ale můžete zaměřit třeba jen na svatby. Ručně dělaná svatební oznámení jsou dnes velmi ceněná a to zřejmě proto, že vyžadují vážně precizně a profesionálně odvedenou práci.
Cardmaking je dovednost, kde se snoubí všemožné techniky. Decoupage, 3D efekt vrstvení a vyřezávání, scrapbooking, embossing, stamping (neboli razítkování) a další.
Cardmaking = kreativita, fantazie, nápaditost, originalita, pečlivost, trpělivost, preciznost a smysl pro detail
Převzato zde