Scrapbook

29. června 2012 v 17:43 |  Scrapbooking
Co je to vlastně scrapbook?


Mnoho z Vás jste se již s tímto slovem setkali, ale málokdo ví, co vlastně znamená. Tak tedy trochu teorie:

SCRAP znamená v angličtině výstřižek, BOOK je anglicky kniha. Takže scrapbook by se dalo volně přeložit jako kniha výstřižků nebo kniha s výstřižky.

To, ale není tak úplně přesné. Scrapbook obsahuje hlavně fotografie, kromě toho může obsahovat i různé poznámky, úryvky dopisů nebo jakékoliv jiné texty. Takže scrapbook je vlastě netradiční fotoalbum, které kromě fotografií obsahuje poznámky, bordury, rámečky, různé ozdoby, mašličky, 3D obrázky a spoustu jiných dekorací. Tato technika se pak nazývá scrapbooking nebo scrapbook-art. Navíc technikou scrapbooking si můžete vyrobit originální přání, oznámení nebo pozvánky.

Pro začátek nemusíte vyrábět hned celé album, ale stačí nějaká vydařená fotografie dětí, z dovolené nebo oslavy, vhodně upravena, fantazii se meze nekladou. Takto vyrobený list scrapbooku si pak můžete dát do rámečku a jen tak pověsit na zeď nebo vystavit na poličku, aby Vám připomínal příjemně prožité okamžiky.
K nám se dostal scrapbooking z USA a Anglie, kde je velmi rozšířen a oblíben.


Já jsem se k němu doslala úplně náhodou, dcera Kristýnka k vánocům dostala úžasný deníček a tak jsem začala pátrat po tom z čeho a jak je vyroben. A tato technika mě nadchla.
Moje první tvorba bylo album pro úžasného človíčka na světě....tím je moje babička, daroval jsem ji střípky života k 80-tým narozeninám.
A jak celá věc dopadla můžete posoudit sami...................Rodiče babičky


Babička jako nevěsta a sladké nevinné mládí


Babička a její děti....syn a dcera


Vnoučata........Gábi (já), Lucie, Monika a Gita


Pravnoučata........Kristánka, Terezka, Natálka a nenarozený Davidék...........nutno doplnit až bude foto :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama