Červen 2012

I. lift stránky

29. června 2012 v 18:03 Scrapbooking
Lift.........tvoření podle předlohy.
Na fléru jsem se zapojila do akce tvoření stránky podle liftu, je to něco jako tichá pošta. NA začátku je předloha, kterou vidí jen ten první, podle předlohy a podle svých nejlepších možností udělá napodobeninu, pošle daší v řadě a tak to jde až na konec. Je zajimavé sledovat jak se stránka vyvíjí.

Mě přišla tato fotka stránky a podle ní jsem tvořila.......


moje......


A celý lift najdete zde KUK

Scrapbook

29. června 2012 v 17:43 Scrapbooking
Co je to vlastně scrapbook?


Mnoho z Vás jste se již s tímto slovem setkali, ale málokdo ví, co vlastně znamená. Tak tedy trochu teorie:

SCRAP znamená v angličtině výstřižek, BOOK je anglicky kniha. Takže scrapbook by se dalo volně přeložit jako kniha výstřižků nebo kniha s výstřižky.

To, ale není tak úplně přesné. Scrapbook obsahuje hlavně fotografie, kromě toho může obsahovat i různé poznámky, úryvky dopisů nebo jakékoliv jiné texty. Takže scrapbook je vlastě netradiční fotoalbum, které kromě fotografií obsahuje poznámky, bordury, rámečky, různé ozdoby, mašličky, 3D obrázky a spoustu jiných dekorací. Tato technika se pak nazývá scrapbooking nebo scrapbook-art. Navíc technikou scrapbooking si můžete vyrobit originální přání, oznámení nebo pozvánky.

Pro začátek nemusíte vyrábět hned celé album, ale stačí nějaká vydařená fotografie dětí, z dovolené nebo oslavy, vhodně upravena, fantazii se meze nekladou. Takto vyrobený list scrapbooku si pak můžete dát do rámečku a jen tak pověsit na zeď nebo vystavit na poličku, aby Vám připomínal příjemně prožité okamžiky.
K nám se dostal scrapbooking z USA a Anglie, kde je velmi rozšířen a oblíben.


Já jsem se k němu doslala úplně náhodou, dcera Kristýnka k vánocům dostala úžasný deníček a tak jsem začala pátrat po tom z čeho a jak je vyroben. A tato technika mě nadchla.
Moje první tvorba bylo album pro úžasného človíčka na světě....tím je moje babička, daroval jsem ji střípky života k 80-tým narozeninám.
A jak celá věc dopadla můžete posoudit sami...................Rodiče babičky


Babička jako nevěsta a sladké nevinné mládí


Babička a její děti....syn a dcera


Vnoučata........Gábi (já), Lucie, Monika a Gita


Pravnoučata........Kristánka, Terezka, Natálka a nenarozený Davidék...........nutno doplnit až bude foto :-)

Šperky - Chainmaille - kroužkování

26. června 2012 v 9:08 Chainmaille - kroužkování
Určitě jste při brouzdání na internetu narazili na šperky, které se od jiných lišily. Šperky bez korálků, bez vlasce, takové, které jsou složené jen z drobných kroužků do více či méně složitých útvarů, tvořící různé vzory. Ten, kdo takový šperk vytvořil, si s každým jednotlivým kroužkem pohrál, každý kroužek otevřel a znovu zavřel kleštičkami, které tvoří tvůrcovy prodloužené ruce.
Malá ukázka moji práce a také aby ste věděli o čem, že to tu vlastně píšu………………
To jsou moje nejoblíbenější kousky :-)

Další v řadě, stejný, ale přeci jiný SMASH

24. června 2012 v 14:58 SMASH
Proč dělat jeden,když ty papíry a razítka jsou tak úžasné. Mám potřebu pořád něco dělat, neumím jen tak v klidu sedět, papír je včil můj relax. Ať stojí cokoliv za tu chvilku klidu a pohody mi to stojí.
Manžel přišel v pátek z práce domů a říká "tady je takové ticho". Kristýnka má konečně pohov od školních poviností a já můžu klidně tvořit co hrdlo ráčí. Vím, že nic a nikoho tím nezanedbávám a neruším.
A tak přitom klidu a tichu vznikl nový letní deník. V ponědí uvidím zda bude mít novou majitelku Mrkající

The End

Opět Smash

23. června 2012 v 15:33 SMASH
Jeden večer jsem jen tak brouzdala na netu, jako vždy navštívím i obchůdek "hurá papír" - mám pocit, že Jitka nikdy nezklame - a tam jsem s dcerou nalša úžasné papíry, bylo mi hned jasné na co bych je asi tak použila. Konec školního roku, léto před náma a tak jsem se rozhodla, že udělám malý Smash bloček na zážitky typu "To musím hned včil napsat". A bylo rozhodnuto, odeslaná objednávka a velké tešení na následující den. Ještě, že je možný osobní odběr Usmívající se nemám ráda čekání, když se pro něco nadchnu.
Následující den byla cenzůra jednotlivývh listů, které si Kikča sama vybrala. Deník jako celek nechala na mě....chtěla překvapení.
Nařezat, polepit, přidat razítka, kamínky, udělat desky a hurá do copy centra na kroužkovou vazbu.
A jak to vše dopadlo?


Eloxavaný hliník

21. června 2012 v 7:44 Chainmaille - kroužkování

Eloxovaný hliník a více o něm

Občas jsem tázána, co vlastně je eloxovaný hliník, který ve své tvorbě používám. Jak se eloxování provádí, co vlastně znamená a jaké má takto upravený hliník vlastnosti. Tady je jen stručné vysvětlení.

Eloxování je technický termín a zaslouží si vysvětlení. Především jde o nejlepší dostupnou povrchovou úpravu hliníku. Je široce používané, protože zvyšuje jeho odolnost proti poškrábání, oděru, i povětrnosti. Běžně je možné ho vidět na automobilových součástech, okenních rámech nebo částech jízdních kol (oblíbené jsou například barevné pedály). Ale eloxovaný hliník je k nalezení i na kapesních fotoaparátech, mobilních telefonech, MP3 přehrávačích (velmi známé jsou například barevné přehrávače iPod) či na rámečcích brýlí - většinou všechno co má kovový povrch s výraznou metalickou barvou, je eloxovaný hliník.

Při eloxování je za pomoci elektrického proudu na povrchu hliníku vytvořena tvrdá vrstva oxidu, která je k povrchu hliníku chemicky vázaná. Hliník samotný je měkký a velmi špiní, snadno se otírá. Tomu je eloxováním zabráněno, vrstvu oxidu jde odstranit jen broušením nebo agresivními chemikáliemi. Na druhou stranu pod touto pevnou vrstvou je stále jen měkký hliník a proto při kontaktu s ostrým předmětem povrch stále může získat rýhu. Nicméně většinou se při tom jen eloxovaná vrstva vmáčkne do hliníku, ale zůstane celistvá a udrží si i barvu.

Použití hliníku u šperků není tak neobvyklé, jak se může zdát, šperkaři je s oblibou využíván už po mnoho desetiletí. Mezi nejznámnější současné šperkaře využívající hliník patří například švýcarská šperkařka Ursula Müller nebo britští šperkařiJane Adam a John Moore .

V případě šperků jako náušnice a přívěšky vydrží hliník léta bez výrazných známek nošení. U šperků, které jsou vystaveny většímu odírání, jako prsteny, náramky a manžetové knoflíčky, se nevyhnutelně časem vždy pár škrábanců objeví. Vše však závisí na (ne)opatrnosti nositele a jeho odhodlanosti o hliníkové šperky řádně pečovat.

Moje první ATC

19. června 2012 v 22:29 ATC
Moje dcera Kristýnka se zúčastnila na Fléru výměny kartiček na téma "cestování" a tak jsem se domlivila s Colorkou, která tento swap pořádala, že si vyměníme i svoji dospěláckou. A tak při rozbalování obálky byla netrpělivá nejen ona, ali já. moc jsem se na svoji první kartičku tešila.
Moje kartička Colorku potěšila a ta její zas mě. Je prostě úžasná. Jen sem si tu svoji zapoměla vyfotit, tak přikládám foto darované + foto cestovatelských dětsých katiček................................


Domeček určený mě

19. června 2012 v 22:22 ATC
Já sma jsem byla moc napnutá od koho dostanu idividuální domek, Adeptek od koho bych jej chtěla jsem měla hafo. Všechny ženy, kočky a dámy z fléru dělají úžesné věci.
Náhodný los pro domek určený mě padl na Helen Cards. Z její tvorby jsem byla nadšená jak malé dítě.
Posuďte sami…………….


Už má svoje místo v předsíni hned na proti vchodových dveří Usmívající se

19. června 2012 v 22:02 O mě
Ahoj jmenuji se Gabriela, ale mám raději oslovení Gábi, narodila jsem se v minulém století ve znamení Panny, to znamení mě dokonale vystihuje, jsem tvořivá, hravá a důsledná. Taky jsem manželka skvělého chlapa, který respektuje moji potřebu tvořit cokoliv pro co se zrovna nadchnu. Mám cácorku Kristýnku, která občas dostane chuť a zasedne k papíru semnou. Před pár lety se naše rodina rozrostla ještě o čtyřnohého člena. Tím je maďarský ohař jménem Rody, je to úžasný přítel, mazel a moje druhé dítě.

Swap domy domečky - individuální

19. června 2012 v 20:18 ATC
Můj první domeček větších rozměrů, jsem dělala na idividuální swap a náhodný los mi vybral Mirjam. Dělalal jsem 3D domek a snad udělal majitelce radost.


Swap - Domy a domečky

19. června 2012 v 20:14 ATC
Já sama jsem se poprvé do ATCčkové výměny zapojila na Fléru v klubu ATC - artist trading cards, bylo to 15.5.2012 a termín odeslání byl 30.6.2012. Tvořilo se 13 kartiček na téma "domy a domečky".
Tak a toto jsou už moje karičky, doufám, že se budou budoucím majitelkám líbit.


ATCčka

19. června 2012 v 20:11 ATC

Artist Trading Cards - malé kartičky (6,4*8,9cm - velikost sběratelskýchh karet) ze čtvrtek větší gramáže - 270g/m2, které se nazdobí a odekorují různými scrapbookovými metodami, drobnostmi, nápisem apod. Používají se pak jako ozdoba na scrapbookové stránky nebo se vyměňují a sbírají (podobně jako karty s hokejisty, fotbalisty, zvířátky…). Původně hodně populární v Americe, nyní i v Čechách Mrkající .

Jak vypadají ATC?

Můj cestovatelský deník - Smash travel journal

19. června 2012 v 8:57 SMASH
Můj v pořadí druhý cestovatelský deník neboli SMASH, první jsem dělala pro jednu paní na přání a sama jsem zvědavá jak po létě bude zaplněný. Druhý jsem věnovala kamarádce Pavlíně k narozeninám, radost jaká z něj byla se nedá popsat. Na tomto videu sami můžete posoudit jak jsem se s jeho tvorbou poprala…………………..


Smash

19. června 2012 v 8:20 SMASH
Deníčky toť věčné téma. Já i moje dcera Kristýna jsme na nich doslova ulítlé. V papírnictví naše kroky vedou napřed k nim a pak hurá pro tužku, pero či propisku, kterou by se do něj nejlépe psalo. Když jsem objevila kouzlo scrapbooku první kroky byly právě k deníčkům, snažila jsem se je dozdobit podle své fantazie. Pak jsem na u Gabrety našla SMASH - cestovatelský deník. Začala se o něj zajímat.......a zkusila jej sama udělat. Je to deníček do kterého si můžete zapisovat cokoliv chcete. Od vzpomínek, přes cestování a možná i na nějaké ty tyjnosti. Je fajn, že si člověk do něj může lepit co jej právě napadne, foto, jízdenky, pohledy či vstupenky z různých akcí, výletů a dovolených.Vypadá to dobře, viďte?